Wynajem Apartamentów w Świnoujściu
tel. 0048/881 444 033
wyszukiwarka

Atrakcje

 

Wzgórze Golm – historia i natura w jednym miejscu

2017-03-29

W pobliżu granicy polsko-niemieckiej, po stronie naszych sąsiadów znajduje się najwyższe wzniesienie na wyspie Uznam (69 m n.p.m), nazywane Wzgórzem ,,Golm”- z samego szczytu widać panoramę miasta Świnoujście oraz pobliskie tereny zielone. Kiedy swój urlop spędzamy nad morzem, warto się czasem od niego oddalić, chociażby na moment.  

Czytaj więcej

Nie tylko plażą Świnoujście żyje!

2017-03-22

Nie tylko plażą Świnoujście żyje,

Oczywiście, wczasy nad morzem spędza się głównie na plaży. Zwłaszcza w Świnoujściu, gdzie plaża jest naprawdę wyjątkowa. Wyróżnia się ona tym, iż jest niespotykanie szeroka i piaszczysta.  Możemy na niej spotkać  mewy, łabędzie i inne zwierzęta. W wyznaczonych odcinkach plaży znajduje się ścieżka na wydmach, po której swobodnie  przejedziemy rowerem lub wózkiem, ewentualnie wygodnie odpoczniemy na ławce. Poza samą plażą, jest wiele innych atrakcji, między innymi:

  • Niezwykłe lasy

Wszystkie lasy są do siebie w pewnym sensie podobne. Aczkolwiek te Świnoujskie, mają w sobie coś, czego nie ma żaden inny las w regionie. Możemy znaleźć w nich stare pozostałości po bunkrach i innych budowlach poniemieckich. Jeżeli ma się szczęście, można znaleźć zabytkową monetę lub inną  pamiątkę z okresu wojennego.

  • Trasy Rowerowe

Wydawać się może, iż coraz więcej powstaje ścieżek rowerowych w całej Polsce – i tak faktycznie się dzieje. Wyjątkiem nie pozostaje Świnoujście – jest tu bardzo dużo tras, znajdujących się zarówno w centrum miasta jak i poza nim. Jeżeli nie mamy własnego roweru lub nie mamy możliwości zabrania go ze sobą, możemy wypożyczyć rower w wypożyczalni.

  • Bliskość granicy

Świnoujście jest położone przy granicy niemieckiej, a tylko Bałtyk dzieli je od innych krajów skandynawskich.  Dlatego kiedy swoje wakacje nad morzem spędzamy w Świnoujściu warto skorzystać z okazji i odwiedzić inne kraje Bałtyckie. Do Niemiec dostaniemy się pieszo,  rowerem lub autem, jeżeli chodzi o inne miejsca, to dotrzeć możemy do nich promem lub statkiem.

Czytaj więcej