wyszukiwarka

Nie tylko plażą Świnoujście żyje!

2017-03-22

Nie tylko plażą Świnoujście żyje,

Oczywiście, wczasy nad morzem spędza się głównie na plaży. Zwłaszcza w Świnoujściu, gdzie plaża jest naprawdę wyjątkowa. Wyróżnia się ona tym, iż jest niespotykanie szeroka i piaszczysta.  Możemy na niej spotkać  mewy, łabędzie i inne zwierzęta. W wyznaczonych odcinkach plaży znajduje się ścieżka na wydmach, po której swobodnie  przejedziemy rowerem lub wózkiem, ewentualnie wygodnie odpoczniemy na ławce. Poza samą plażą, jest wiele innych atrakcji, między innymi:

  • Niezwykłe lasy

Wszystkie lasy są do siebie w pewnym sensie podobne. Aczkolwiek te Świnoujskie, mają w sobie coś, czego nie ma żaden inny las w regionie. Możemy znaleźć w nich stare pozostałości po bunkrach i innych budowlach poniemieckich. Jeżeli ma się szczęście, można znaleźć zabytkową monetę lub inną  pamiątkę z okresu wojennego.

  • Trasy Rowerowe

Wydawać się może, iż coraz więcej powstaje ścieżek rowerowych w całej Polsce – i tak faktycznie się dzieje. Wyjątkiem nie pozostaje Świnoujście – jest tu bardzo dużo tras, znajdujących się zarówno w centrum miasta jak i poza nim. Jeżeli nie mamy własnego roweru lub nie mamy możliwości zabrania go ze sobą, możemy wypożyczyć rower w wypożyczalni.

  • Bliskość granicy

Świnoujście jest położone przy granicy niemieckiej, a tylko Bałtyk dzieli je od innych krajów skandynawskich.  Dlatego kiedy swoje wakacje nad morzem spędzamy w Świnoujściu warto skorzystać z okazji i odwiedzić inne kraje Bałtyckie. Do Niemiec dostaniemy się pieszo,  rowerem lub autem, jeżeli chodzi o inne miejsca, to dotrzeć możemy do nich promem lub statkiem.